Medlemmer af Censorformandskabet for Lægeuddannelsen

Formand
Bjarne Møller-Madsen
Mail.: bj.moma@gmail.com

Næstformand - Kontaktperson til Københavns Universitet
Torben Moos
Mail.: tmoos@hst.aau.dk

Næstformand - Kontaktperson til Aarhus Universitet
Ole Weis Bjerrum
mail.: ole.weis.bjerrum@rsyd.dk

Næstformand - Kontaktperson til Københavns Universitet
Bente Jespersen
Mail.: bjesper@dadlnet.dk

Næstformand - Kontaktperson til Aarhus Universitet
Tom Weber
Mail.: tom.weber@dadlnet.dk

Næstformand - Kontaktperson til Syddansk Universitet
Helle Hasager Damkier
Mail.: hd@biomed.au.dk

Næstformand - Kontaktperson til Aalborg Universitet
Jens Holm Mikkelsen
Mail.: jens.mikkelsen@sund.ku.dk

Administrative kontaktpersoner på Universiteterne

 Ulla Glenert Friis
 Tel.: 65503754
 Mail.: ufriis@health.sdu.dk
 Syddansk Universitet

 Jesper Bjørn Gorm Pulsen
 Tel.: 99407383
 Mail.: jp@adm.aau.dk
 Aalborg Universitet

Bjørn Blidegaard
Tel.: 20697372
Mail.: bbl@au.dk
Aarhus Universitet

Elisabeth Wolffhechel
Tel.: 35330786
Mail.: censorformandskab@sund.ku.dk
Københavns Universitet
Sekretær for Censorformandskabet